Євангельські події і творчість

Holy Week 7 Уважний митець завжди знаходив у Св. Писанні джерело для творчості. У Західній Європі до початку доби Відродження,а в Україні до XVII ст. біблійна тема впевнено панувала в мистецтві, бо воно було засобом знайомства і занурення у християнське вчення тих, хто не вмів читати. Із хрещенням Київської Русі всі види біблійного живопису набули розквіту.

Може здаватись, що всі видатні твори, які відображають біблійні сюжети, уже написані, а нам лишається лише розглядати, вивчати і захоплюватись ними. Але Священне Писання безкінечне і назавжди є джерелом творчої дії. Біблійні події резонують у серці кожного: від малечі-школяра до професійних митців. Ми і зараз можемо бачити твори, які викликатимуть у серці відгук, тому що вони про Спасителя.

Невеличка добірка картин про Страсний тиждень від британського художника Гарі Бунта (1957 р.н.) . Його талант до живопису виявився у ранньому віці, тому і навчався у художньому коледжі.   У 2001 у Гарі діагностували рак, але він продовжував малювати  і почав використовувати живопис, як спосіб допомогти іншим. Подолав хворобу, і до цих пір  працює з пацієнтами, щоб показати, як малювання може сприяти їх одужанню. Прості і життєві сюжети в його картинах закликають нас бачити божественну красу і повноту життя, вони наповнені дотепністю і легким сумом. А картини з біблійними подіями по-дитячому пронизливі і торкаються душі.

 

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *