Mottisfont_Abbey_Garden.jpg
ЦЕРКОВНЕ ВИРОБНИЦТВО
ros
СТРІТЕНСЬКИЙ ЛИСТОК
listok

Хор нашого храму

Без сумніву можна стверджувати, що історія хору нашого храму була започаткована о. Сергієм. Його любов до церковного співу передалась через батьків. Ще з дитинства чув духовні пісні та з великим трепетом і розумінням виконував їх. Закінчив Московську духовну семінарію, регентський клас. Там він співав в прославленому на весь світ хорі славетного регента і духовного композитора архімандрита Матфея (Мормиля).

Після закінчення семінарії служить на приході в с. Болгані Піщанського району, де організовує свій перший хор. Хористів доводилось звозити з п’ятьох сіл, це були люди без музичної освіти, які мали талант. Хтось співав в ланці, когось батюшка сам знаходив. Коли о. Сергій звершував богослужіння, хором керувала матушка Анна. Хор існував 9 років. Свідченням високого рівня майстерності хору було запрошення від владики Агафангела співати на службі у його день Ангела в соборі Різдва Пресвятої Богородиці, а потім виступити в Вінницькому музично-драматичному театрі ім. Садовського.

В 1991 р. ієрей Сергій Виговський призначається священиком Спасо – Преображенського собору і регентом хору. О.Сергій навчав невоцерковлених людей, які тоді співали в хорі, доносити молитву з безмежною любов’ю до Господа. З часом хор поповнювався новими голосами, а деякі залишли хор. Але о. Сергію все таки вдалось організувати чудовий хор, який складався з 60–ти чоловік. В такому складі колектив двічі визнавали найкращим церковним хором України. Хор також знають у Москві. Колектив їздив на фестиваль з нагоди 2000 Різдва Христового, співав на Патріаршому богослужінні у храмі Христа Спасителя, у Кремлі в Успенському соборі, брав участь у хресному ході до пам’ятника Кирилу та Мефодію.Хор

В 2006 р.  за благословенням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія, о. Сергій розпочинає будівництво собору Стрітення Господнього, а стіни тимчасового храму наповнюються співом нового колективу. Частина хористів Спасо – Преображенського собору настільки прикипіла душею до батюшки , що пішли за ним до нової церкви. На сьогоднішній день в хорі налічується 45 чоловік. Керує хором заступник о.Сергія — о.Володимир Коржовий.

Об’єднані хори Стрітенського храму та Спасо-Преображенського собору дали декілька масштабних концертів. Останній пройшов 19 лютого 2012 р. у Вінницькому музично-драматичному театрі. Він присвячувався 20-річчю створення протоієреєм Сергієм Виговським архієрейського хору і був підготовлений у формі подорожі по церковним святам.

Багато гарних моментів залишилось за плечима хору і багато ще попереду.

Оставить комментарий

РОЗДУМИ ПРО ГОЛОВНЕ
  • Я малое дитя, но вечно жив Отец мой и надежен Хранитель мой; Он родил меня и хранит меня. В Тебе все мои блага, Ты всемогущ, Ты всегда был со мной, был еще до того, как я пришел к Тебе. Блаженный Августин
ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ
Храм Стрітення Господнього © 2012-2023. Всі права захищені.