Без сумніву можна стверджувати, що історія хору нашого храму була започаткована о. Сергієм. Його любов до церковного співу передалась через батьків. Ще з дитинства чув духовні пісні та з великим трепетом і розумінням виконував їх. Закінчив Московську духовну семінарію, регентський клас. Там він співав в прославленому на весь світ хорі славетного регента і духовного композитора архімандрита Матфея (Мормиля).

Після закінчення семінарії служить на приході в с. Болгані Піщанського району, де організовує свій перший хор. Хористів доводилось звозити з п’ятьох сіл, це були люди без музичної освіти, які мали талант. Хтось співав в ланці, когось батюшка сам знаходив. Коли о. Сергій звершував богослужіння, хором керувала матушка Анна. Хор існував 9 років. Свідченням високого рівня майстерності хору було запрошення від владики Агафангела співати на службі у його день Ангела в соборі Різдва Пресвятої Богородиці, а потім виступити в Вінницькому музично-драматичному театрі ім. Садовського.

В 1991 р. ієрей Сергій Виговський призначається священиком Спасо – Преображенського собору і регентом хору. О.Сергій навчав невоцерковлених людей, які тоді співали в хорі, доносити молитву з безмежною любов’ю до Господа. З часом хор поповнювався новими голосами, а деякі залишли хор. Але о. Сергію все таки вдалось організувати чудовий хор, який складався з 60–ти чоловік. В такому складі колектив двічі визнавали найкращим церковним хором України. Хор також знають у Москві. Колектив їздив на фестиваль з нагоди 2000 Різдва Христового, співав на Патріаршому богослужінні у храмі Христа Спасителя, у Кремлі в Успенському соборі, брав участь у хресному ході до пам’ятника Кирилу та Мефодію.Хор

В 2006 р.  за благословенням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія, о. Сергій розпочинає будівництво собору Стрітення Господнього, а стіни тимчасового храму наповнюються співом нового колективу. Частина хористів Спасо – Преображенського собору настільки прикипіла душею до батюшки , що пішли за ним до нової церкви. На сьогоднішній день в хорі налічується 45 чоловік. Керує хором заступник о.Сергія – о.Володимир Коржовий.

Об’єднані хори Стрітенського храму та Спасо-Преображенського собору дали декілька масштабних концертів. Останній пройшов 19 лютого 2012 р. у Вінницькому музично-драматичному театрі. Він присвячувався 20-річчю створення протоієреєм Сергієм Виговським архієрейського хору і був підготовлений у формі подорожі по церковним святам.

Багато гарних моментів залишилось за плечима хору і багато ще попереду.