Bogoyavlinnya_panorama_2.jpg
ЦЕРКОВНЕ ВИРОБНИЦТВО
ros
СТРІТЕНСЬКИЙ ЛИСТОК
listok

Великий Понеділок

Майже непомітно минув час Великого посту. Саме так, період, що ми називали святою Чотиридесятницею, скінчився напередодні свята Входу Господнього до Єрусалима. Сорок днів ми готували себе до тижня, у якому будемо згадувати Страждання Господа нашого. Зараз вже стало зрозуміло, що саме про це варто було думати півтора місяці тому. Але перший тиждень посту завжди відзначається двома речами: люди намагаються старанно відвідувати перші, унікальні постові богослужіння, а між ними шукають по друзях та в інтернеті «що б з’їсти, аби смачне та пісне».

Все, що ми чуємо у храмі на службах Великого понеділка, вже не має на меті виховати нас, закликати до покаяння. Зараз вже час аналізу та висновків. А тому у цей день згадуються два сюжети зі Святого Письма: старозавітна історія Іосифа Прекрасного та безплідна смоківниця. Святий Іосиф був правнуком праотця Авраама, якого називають «батьком всіх віруючих». Тобто, з роду, який тримав традицію почитання істинного Бога. Але це не завадило його братам продати Іосифа у рабство, всупереч законам Божим та людським.

Безплідна ж смоківниця згадується нами тому, що за законами природи вона має випускати листя лише після того, як на ній з’являться плоди. Без них оманливе зелене листя є вкрай влучним євангельським образом віруючих, що мають у своєму розпорядженні всі спасительні засоби, а обирають лише їх зовнішню сторону. Так Господь викривав іудейських фарисеїв, так Церква звертається і до нас. Брати праведного Іосифа мали Завіт, що даний Богом Аврааму. До нас же прийшов на землю Сам Господь, аби вивести з гріховної круговерті та привести до Свого Чертогу. Але як тоді, так і зараз, плодів нема і ми висихаємо.

 

Тож нехай тиждень, у якому кожен день – Великий, приготує кожного з нас до гідної зустрічі святого дня Христового Воскресіння!

Оставить комментарий

РОЗДУМИ ПРО ГОЛОВНЕ
  • Кто сегодня заботится о других? Никто. Только о себе. За это мы дадим ответ. Поэтому перед Богом, Который есть Любовь, мы ответим за это равнодушие. преподобный Паисий Святогорец
ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ
Храм Стрітення Господнього © 2012-2022. Всі права захищені.