Bogoyavlinnya_panorama_2.jpg
ЦЕРКОВНЕ ВИРОБНИЦТВО
ros
СТРІТЕНСЬКИЙ ЛИСТОК
listok

Велика Середа

Кожен день тижня Страстей Господніх іменується Великим. Кожен з них пов’язаний з якимось епізодом. Чи мають ці два факти співвідношення між собою? Ось наприклад, сьогодні ми пригадуємо вчинки Іуди та неназваної «грішниці». Всім відоме поняття «цілунок Іуди», яким ми тавруємо будь-яку  зраду. Але той цілунок відбувся на день пізніше і був лише результатом зробленого у середу. Інколи нам всім доводиться обирати між даним словом та реальністю. Часто виникає спокуса «переорієнтуватися», що вважається ознакою ділової хватки та прагматичного підходу до життя. Отак одного разу зміна думок призвела до зради, яка стала, так би мовити, «еталоном» людської підступності, мала брехня призвела до Великої Середи.

Власний учень зрадив,натомість прийшла стороння людина. Парадокс, Іуді з самого початку було відкрито більше, ніж тій жінці, але саме вона побачила те, що мав зрозуміти колишній апостол.

У богослужінні з цього дня відбуваються зміни. Останній раз лунає молитва святого Єфрема Сирина. Б’ються  останні земні поклони. Наступні ми будемо робити вже перед Плащаницею, а потім – вже після свята Трійці.

Останній раз Церква звертається до нас словами тропаря:

Се Жених грядет в полунощи, и блажен раб, егоже обрящет бдяща: недостоин же паки, егоже обрящет унывающа. блюди убо душе моя, не сном отяготися, да не смерти предана будеши, и Царствия вне затворишися, но воспряни зовущи: Свят, Свят, Свят еси Боже, Богородицею помилуй нас .

Ось, Жених (тобто Христос) гряде опівночі, і блажен раб Його, якого застане Він не сплячим, а недостойний, що його знайде недбалим. Гляди, отже, душе моя: сну не піддавайся, щоб на смерть тебе не було віддано і щоб поза Царством тебе не було замкнено, але опам’ятайся, взиваючи: свят, свят, свят єси, Боже, Богородиці ради помилуй нас.

Вот, Жених приходит в полночь. Блажен тот раб, которого Он найдёт бодрствующим, и недостоин тот, которого Он найдёт спящим. Будь внимательна, душа моя, чтобы не быть отягощённой сном, быть преданной смерти и остаться за затворёнными дверями Царства. Но восстань, взывая: Свят, свят, свят еси Боже, молитвами Богородицы помилуй нас.

 

 

Великий піст зробив свою справу, привів нас до цілі. Яким чином ми б його не провели, зустрічаймо дні, що настають, з увагою та сподіванням на прощення!

Оставить комментарий

РОЗДУМИ ПРО ГОЛОВНЕ
  • Всех объять любовью может только Господь, а поэтому полюбить всех мы можем только через Христа. праведный Алексий Мечёв
ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ
Храм Стрітення Господнього © 2012-2022. Всі права захищені.