Vel_Pist_2019.jpg
ЦЕРКОВНЕ ВИРОБНИЦТВО
ros
СТРІТЕНСЬКИЙ ЛИСТОК
listok

Події Великої Середи

«Христос в будинку Симона», анонімний майстер, французька школа

«Христос в будинку Симона», анонімний майстер, французька школа

У Святу і Велику Середу ми пригадуємо події , у яких два, протилежних за мотивами учасники:  жінка-грішниця, яка омила сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спасителя  та лицемір і зрадник Іуда Іскаріотський.

Уявімо маленьке містечко — Віфанію,де зібрались Іісус з учнями на вечерю. Як завжди — бесіда, Іісус щось розповідає або, навпаки, слухає своїх близких, підтримує поглядом, посмішкою, словом. Вечеря вже почалась і ось одна жінка робить дивний вчинок. Дім наповнюється пахощами миру і любов’ю, принесеній Іісусу.  Всі мовчать, мовчить і Сам Іісус. Присутні не знають, як реагувати, а можливо і розуміють, що слова зайві. І лише галасує пустота в серці Іуди, що не заповнена любов’ю. Це можна назвати як завгодно — зрада, лицемірство, жадібність, виставляння своєї думки, як найважливішої і т.і. Окрім усього цього у списку можуть бути і потрібні і користі для людей якості. Але зрозуміло напевно — це «нелюбов».

Але взагалі-то розумна думка: не витрачати марно гроші на якісь символічні дії, а роздати бідним, наприклад. Але Іісус чомусь схвалює  дію, яка не приносить ніякої практичної користі.  Для чого жінка змащує ноги Іісуса і витирає їх своїм волоссям? Адже очевидно, що вона не думала про поховання Його. Мабуть, якби ми запитали її, для чого вона це зробила, вона б не змогла відповісти. Але Іісус не запитує. Без слів зрозуміло, що вона зробила це з любові. І все інше вже не має значення — навіть безглуздий вчинок, але зроблений з любові, прекрасний і дорогоцінний, і набуває глибокого значення. Але є одне зауваження: в такому випадку рушійною силою є любов і тільки любов. З появою якогось іншого мотиву безглуздий вчинок лишається безглуздим.

Хоч Іуда і пропонує жертвувати гроші на соціальні потреби, але уже в той момент зрозуміло, що він замислив зраду. Але його аргументація здалась би переконливою, опинись ми там, до такої міри його міркування відповідають повсякденному «здоровому глузду». Але те, що зробила жінка , було проявом любові, що перевищує і порушує звичний хід щоденності.

Давайте щодня , перш ніж щось робити, запрошувати у серце Любов, а значить, і Христа. Адже там, де є Любов — там і є Бог.

«Простре блудница власы Тебе, Владыце, простре Иуда руце беззаконным»

Оставить комментарий

РОЗДУМИ ПРО ГОЛОВНЕ
  • Пост не значит изнурение, пост не значит голодовка, пост не значит лишение себя всего того, что мы любили, а только лишение себя того, что нас разрушало. митрополит Антоний Сурожский
ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ
Храм Стрітення Господнього © 2012-2023. Всі права захищені.