На початок Успенського посту

Сьогодні всі православні християни вітають один одного із початком Богородичного посту – Успенським постом. Мабуть, для різних людей цей піст означатиме зовсім різні речі.

Я вітаю в першу чергу тих, для кого час особливої тілесної і духовної аскези давно став близьким і довгоочікуваним. Ви, зазвичай, чекаєте посту, як періоду надзвичайної радості і можливості більш насиченого і зосередженого спілкування з Богом. Нехай сама Богородиця буде Вашим провідником у спокусах наступних двох тижнів.

Також вітаю тих, хто вже має певний, хоч і невеликий досвід проходження православних постів і, попри радісний досвід минулого, відчуває певний острах і переживання перед його початком. Нехай Ваш страх перетвориться на благоговіння і весь розчиниться у надії на благість Божу. Сам Бог допоможе Вам і скаже те, що казав найчастіше: “Не бійся!”

Вітаю найгарячіше тих, хто ще ніколи не постував, втім, цього разу зібрав всю свою рішучість воєдино і, помолившись Богові, вирішив спробувати. Радію наперед за вас! Ви стаєте на одну дорогу зі святими Церкви Христової, які всі свої труди і подвиги починали з посту і молитви. Дай Вам Боже не зупинитися тільки на пості тілесному. Нехай ці дні не перетворяться для Вас на чергову новомодну дієту, в якій не буде місця молитві, храму, Причастю і читанню слова Божого. Гармонія між усіма частинами Вашої особистості – духу, душі і тіла – ось запорука успіху на шляху, що Ви починаєте.

Вітаю навіть тих, хто точно вирішив не звершувати піст згідно із канонами святої Православної Церкви. Повірте, Вас Господь також не залишить без можливості попостувати… Правда, буде це трохи інакше, аніж будь-хто може очікувати.

Бог нехай благословить всіх нас на наступні два тижні Своєю десницею і Сам дасть нам сили догодити Йому нашими невеличкими земними трудами і добровільною відмовою від того, що й так нам шкодить.

протоієрей Олександр Кліменко

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *