У Вінниці відбулось спільне зібрання духовенства трьох єпархій Вінниччини

By Редакція Січ 6, 2019

У п’ятницю 4 січня 2019 року у м. Вінниці духовенство Вінницької області збиралося на координаційну нараду через події останніх місяців, пов’язаних з утисками віруючих Української Православної Церкви. У храмі Стрітення Господнього були присутні митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, митрополит Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт, архієпископ Вінницький та Барський Варсонофій та близько 600 священників зі всієї області.

Збори відкрив владика Варсонофій, зазначивши у своїй вітальній промові, що присутні зібрались на особливу історичну подію, мета якої – дати оцінку тим подіям, які відбуваються в єпархіях Вінницької області: порушенню релігійних свобод і прав релігійних громад. А також, координація роботи для протидії незаконним діям влади по відношенню до Церкви, оскільки дії у відповідь мають бути симетричними, продуманими і скоординованими.

Митрополит Агапіт у вітальному слові, висловив надію, що зібрання сприятиме церковній єдності, а також налагодженню діалогу з владою на Вінниччині.

Митрополит Іонафан, у свій промові торкнувся багатьох проблем церковного життя України і, зокрема, Вінниччини.На завершення промови архіпастир запропонував виразити підтримку Блаженнійшому митрополиту Онуфрію та Священному Синоду УПЦ. Пропозиція владики була підтримана учасниками зібрання одноголосно.

Зборами було оприлюднено звернення до духовенства, чернецтва і всіх вірних єпархій УПЦ у Вінницькій області. Окремо було вирішено звернутись до Вінницького міського Голові і Голови Вінницької обласної ради з закликом припинити незаконні дії щодо громад, забезпечити можливість реєстрації в державних органах архієпископа Варсонофія як нового керуючого Вінницькою єпархією, а також сприяти поверненню Вінницькій єпархії незаконно відібраних будівель Кафедрального собору та Єпархіального управління.

Наприкінці зібрання перед присутніми виступив голова Юридичного відділу Вінницької єпархії протоієрей Володимир Тютенко. Він розповів присутнім яким чином можна протидіяти захопленню храмів, та якими мають бути дії в разі загрози захоплення.

Після зборів духовенство трьох єпархій, на чолі з архіпастирями, пройшли велелюдною хресною ходою від Воскресенського храму до Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької мерії, да представникам обласної та міської влади було передано текст звернення загальних зборів духовенства.Також духовенство трьох єпархій біля Спасо-Преображенського собору звершили літію по колишньому очільнику Вінницької єпархії – митрополиту Макарію.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *