Один чоловік справив велику вечерю й запросив багатьох.

Лк 14,16-24

Неділя Праотців безпосередньо приготовляє нас та налаштовує на свято Різдва Христового. У цьому допомагають нам старозавітні праведники: патріарх Авраам, пророк Мойсей, цар Давид та всі інші пророки й святі тих часів, яких сьогодні вшановуємо. Церква згадує їх як приклад великої віри та щирої любові до Бога.

Так патріарх Авраам умів чути й слухати голос Бога та йти за ним. Пророк і боговидець Мойсей провадить нас до Божого Царства дорогою пізнання Господа та Божих заповідей. А цар Давид вчить нас любити Бога, любові, яка прославляє Бога, кається та прощає гріхи. Адже свято народження Ісуса Христа – це передусім велике торжество любові Бога до людини. Божий Син приходить до нас у людському тілі, щоб визволити з неволі гріха й знову повернути нас до любові Небесного Отця.

Таємницю свого народження Спаситель відкриває і пояснює нам з допомогою притчі про велику вечерю. Господарем вечері є Бог Отець, а слугою сам Божий Син – Ісус Христос, який з любові до людини принизив себе аж до смерті на хресті, щоб ми жили в радості і любові з Ним у вічності.

Гостина – це нагода до взаємної любові й радості, яка з неї випливає. Оскільки більшою є наша радість від Божої любові, яку дарує нам Христос. Різдво Христове – це свято великої радості, яку виражаємо веселими колядами. Щоб ця радість справді була велика, важливо запитати себе: наскільки я відкритий на Божу любов, шукаю найперше її у житті, шукаю Христа, а вже потім різні земні блага?

Немає сумніву, що Ісус Христос, як Добрий пастир, постійно об’являє нам свою любов у різний спосіб. Він постійно запрошує нас наповнятися нею через молитву, у таїнстві покаяння, особливо бути учасниками великої вечері, приймаючи на ній Тіло й Кров Ісуса Христа – цей великий дар любові для вічного життя й радості з Ним. А від нас залежить, чи вміємо, стараємося розпізнати й прийняти Його любов, запросити Христа у своє життя.

Як часто єднаємося з Господом у молитві, на Святій Літургії, у Святих Тайнах, читанні Євангелія, так відповідаємо на запрошення ставати учасниками Його вечері – торжества Божої любові тут на землі та в небі. Настільки насправді любимо та поважаємо Ісуса Христа.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *