Mottisfont_Abbey_Garden.jpg
ЦЕРКОВНЕ ВИРОБНИЦТВО
ros
СТРІТЕНСЬКИЙ ЛИСТОК
listok

Чудеса від подяки

Сьогодні читали притчу про 10 прокаженних, з яких тільки один повернувся до Ісуса подякувати, і це був самарянин — іновірець. Зазвичай в проповідях цього дня говорять про важливість подяки, і це дуже вірно. Людина, яка вміє дякувати Богові, це людина на вірному шляху. Як казав в останній своїй проповіді о. Олександр Шмеман: хто є здатний дякувати, той є достойний спасіння і вічної радості.

Але хочу звернути увагу на інший аспект в цій притчі.

Ісус відсилає десятьох прокаженних до священиків. Саме священики, відповідно до Тори, мали засвідчити зцілення від прокази і дозволити зціленим знову перебувати в суспільстві. Закони щодо прокази викладені в розділах 13-14 книги Левіт. Отже, Ісус відсилає хворих людей, немов би вони вже зцілилися, до священиків. І дорогою вони дійсно зцілюються. Дев’ятеро продовжують прямувати до священиків, а один повертається до Ісуса, щоб подякувати. Дев’ять виконують те, що приписує Тора і що наказав зробити Ісус. Один вирішує повернутися до Ісуса. Він діє всупереч тому, що наказують зробити Тора і Ісус, і отримує похвалу від Ісуса.

Чому він не йде до священиків? Може тому що він самарянин, і до юдейських священиків він все одно не пішов би? Але він міг піти до самарянських священиків. Ми не знаємо, чи цей самарянин був єдиним самарянином серед десяти прокажених, а всі решта були юдеями. Чи може там ще був хтось із самарян. У самарян теж є Тора, хоч і з деякими відмінностями, і є священики. Тому самарянина це стосувалося так само, як і юдеїв.

Але один повертається, діючи всупереч Торі та Ісусу, і отримує похвалу. Чому? Бо, як каже Ісус, повернувся щоб віддячити Богові. Він міг би віддячити Богові, принесши жертву відповідно до Тори? Так, міг би, як до нього і після нього це робили багато інших.

І тут, мені здається, важливо помітити, що Ісус вітає ініціативу цього самарянина, який відкладає похід до священиків, бо знає де їх знайти, і поспішає повернутися до Того, Хто зцілив його — до Ісуса, щоб віддячити Йому. Так може бути і в наших справах. Добре чинити за законом, за настановами пророків та Самого Ісуса. Але ще краще діяти в дусі, тобто проявляти ініціативу в тому, щоб робити добро. Можна виконувати правила, а можна дивитися глибше — в ту суть, з якої правила походять, і робити більше, вірніше і краще.

Оставить комментарий

РОЗДУМИ ПРО ГОЛОВНЕ
  • Господь нас сталкивает с людьми не напрасно. Мы вот все относимся к людям равнодушно, а между тем Господь его к тебе приводит, чтобы ты дал ему то, чего у него нет; помог ему; конечно, не в материальном смысле, но более широком: научил любви, смирению, кротости, словом, привел бы ко Христу своим примером. праведный Алексий Мечёв
ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ
Храм Стрітення Господнього © 2012-2023. Всі права захищені.