adventПОЧИНАЄТЬСЯ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
Скільки всього говорилось про пости, але все одно, як тільки він починається, питання ті самі: що можно, що ні

Відповідаю коротко так: “гастрономію” ставимо на останнє місце – вона не мета, а засіб. З її допомогою досягаємо таких речей.

1 .ВЧИМОСЯ МОЛИТИСЯ
Додаємо ще щось до того, що маємо.
Якщо вдома взагалі не молимось, то творимо, хоч коротку, але регулярну моливу.
Якщо звершуємо ранкове та вечірнє правило, то починаємо щоденно читати Псалтир або главу з Євангеліє

2. ВЧИМОСЯ БОРОТИСЬ ІЗ ГРІХАМИ
Пропоную із всіх гріхів, що повторюються обрати найменший і спробувати його подолати. Ну, наприклад, звичку говорити про своє невдоволення  про те, що бачиш або чуєш. Або обговорювати з близькими чи друзями третю особу. Або вживати в розмові бранні слова. Або тримати стару образу на родичів (керівника, вчителя, сусіда і т.п.) Як подолати? Щоденно молитись за них.

3. ДОБРІ СПРАВИ.
«Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був і прийшли ви до Мене. (Від Матвія 25:35,36)»
Кожного дня ввечері випробовуйте свою совіть : яку добру справу я сьогодні зробив? Кого утішив, підтримав, кому допоміг, кому присвятив час і т.д. Якщо нічого з цього не пригадується – даремний день.

4. ВЧИМОСЯ РАДІТИ.
Красі Божого світу. Дарам та талантам, що ними щедро наділені люди. Проявам любові, співчуття, милосердя. Сенсу, логіці, гармонії, істині. Тобто всьому тому, що нас наближає до Бога.

Із радісним і спасительним Різдвяним постом вас, друзі!

Протоієрей Володимир Вігілянський

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *