Bogoyavlinnya_panorama_2.jpg
ЦЕРКОВНОЕ ПРОИЗВОДСТВО
ros
СРЕТЕНСКИЙ ЛИСТОК
listok
ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ

Євангельські події і творчість

Holy Week 7 Уважний митець завжди знаходив у Св. Писанні джерело для творчості. У Західній Європі до початку доби Відродження,а в Україні до XVII ст. біблійна тема впевнено панувала в мистецтві, бо воно було засобом знайомства і занурення у християнське вчення тих, хто не вмів читати. Із хрещенням Київської Русі всі види біблійного живопису набули розквіту.

Може здаватись, що всі видатні твори, які відображають біблійні сюжети, уже написані, а нам лишається лише розглядати, вивчати і захоплюватись ними. Але Священне Писання безкінечне і назавжди є джерелом творчої дії. Біблійні події резонують у серці кожного: від малечі-школяра до професійних митців. Ми і зараз можемо бачити твори, які викликатимуть у серці відгук, тому що вони про Спасителя.

Невеличка добірка картин про Страсний тиждень від британського художника Гарі Бунта (1957 р.н.) . Його талант до живопису виявився у ранньому віці, тому і навчався у художньому коледжі.   У 2001 у Гарі діагностували рак, але він продовжував малювати  і почав використовувати живопис, як спосіб допомогти іншим. Подолав хворобу, і до цих пір  працює з пацієнтами, щоб показати, як малювання може сприяти їх одужанню. Прості і життєві сюжети в його картинах закликають нас бачити божественну красу і повноту життя, вони наповнені дотепністю і легким сумом. А картини з біблійними подіями по-дитячому пронизливі і торкаються душі.

 

Оставить комментарий

МЫСЛИ О ГЛАВНОМ
  • Коли ти осяюєш себе хресним знаменням, представляй в думках все значення хреста, і тоді ти подолаєш свій гнів і всі інші пристрасті. Всякий раз, як захищати себе цим знаменням, сповни своє чоло великою сміливістю; груди, очі і всякий член уяви як приємну Богові жертву. В цьому і полягає розумне служіння Богу. св. Іоанн Золотоустий
ПОМОЧЬ СТРОИТЕЛЬСТВУ ХРАМА
Храм Стрітення Господнього © 2012-2021. Всі права захищені.